Numrat e 2008

Posted on Janar 10, 2008. Filed under: Artikuj interesante | Etiketa: , , |

Ja pra nisi dhe ky vit. Te shpresojme se do te jete me i mbare per gjithkend se viti qe kaloi.

Pas ketij urimi le te kalojme se cfare statistika mbart me vete ky vit.

1. 50 vjet duhen qe bota nenujore oqeanike te zhduket, me ritmin e tanishem te peshkimit dhe te ndotjes, bazuar ne nje studim te disa biologeve “marinare”.

2.  300 milion vleresohet te jete popullsia e Sh.B.A ne tetor.

3.   2043 eshte viti qe amerikani i 400 milion-te pritet te linde apo te naturalizohet.

4.  3,278 ushtare amerikane te vdekur ne luftrat ne Irak dhe Afganistan qe nga 2001, deri ne 15 dhjetor.

5.  $502 bilion eshte shifra qe kane shpenzuar Sh.B.A ne luften kunder terrorizmit.

Burimi: NYT

Make a Comment

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

 • Mathematics

  Mathematics is one of the essential emanations of the human spirit, a thing to be valued in and for itself, like art or poetry.
 • Artikujt ne RSS

  Matematika

 • Subscribe in Rojo

  Add to My AOL

  Subscribe in NewsGator Online

  Subscribe in Bloglines

  Add to The Free Dictionary

 • Ne kohe reale

 • Statistika

  • 179,308 vizitore
 • Shperndarja e vizitoreve

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

Këtë e pëlqejnë %d blogues: