Loje matematike

Posted on Dhjetor 19, 2007. Filed under: Kuriozitete | Etiketa: , , |

Kjo loje do ju befasoje. Zgjat vetem 20 sekonda. Ajo qe duhet te beni eshte te ndiqni nje nga nje hapat e meposhtme. Mos lexoni fundin pa kryer me pare te gjitha veprimet!!!!

Nis!
1. Vendos numrin e neteve ne jave qe mendon per dashurine tende, njeriun e zemres.

2. Shumezohe ke te numur me 50.

3. Rezultatit, shtoi 44.

4. Me pas, shumezo me  200.

5. Ne qofte se sivjet ke festuar ditelindjen, shtoi 107. Ne qofte se nuk e ke festuar akoma, shto 106.

6. Hapi i fundit: Rezultatit qe ke arritur, zbriti vendin tend te lindjes (per shembull, zbrit 1954,1987,etj.).

Kur te kesh mbaruar duhet te marresh si rezultat nje numur me 5 shifra.

Atehere:

Shifra e pare nga 5 shifrat tregon se sa net ne jave mendon per njeriun e zemres., apo jo?

Nuk eshte e gjitha ketu.

Dy shifrat e fundit korrespondojne me moshen tende.

Po me e bukura eshte:

Shifra e dyte dhe e trete tregojne…. POZICIONIN TEND TE PREFERUAR!
TURP TE KESH !!!!!!

Advertisements

Make a Comment

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

12 Përgjigje to “Loje matematike”

RSS Feed for Matematika Comments RSS Feed

Hahaha,funny. Pupu si m’i ke gjet te gjitha. Po pozicionin si ma gjete valle?

Ahha, I see. Numri i neteve eshte e lehte, sepse shumezohet me 10000 dhe te gjitha veprimet e tjera nuk kane ndonje efekt mbi te. Dy shifrat e fundit po ashtu kuptohet ngaqe zbritet ..07 me 19xy do japin moshen. Dy shifrat e mesit do japin pozicionin sepse jane zgjedhur te tille qe te jene rezultat i zbritjes 89-20. Vetem se kjo nuk do te funksiononte per ata qe kane lindur nga 2000 e ketej.
Funny anyway.
Flm

Mendo një numër…
Shtoi dhe aq…
Shtoi dhe 138 për mua…
rezultatin pjestoje me 2
hiqi numrin që ke menduar fillimisht…
rezultati duhet të të ketë dalë… 88 😛

Eshte pak idiote si loje, po nqs doni te befasoni dike qe nuk merr shume vesh nga matematika mund ta beni.

hehhehee shum e fort koka hallall

ku eshte qellimi i ksaj detyre spo e dim kuptimin ne fund

sjam ka kutpoi gjo nese dikush ma sqaron ja kisha dir per nder

shum se i fort koka mushe me qesi sene interesante

shum mire po me interison shum

3 vjet mbrapa koka kjo loj

kete se kuptoj aspak kete po sigurisht qe jo se jam 9 vjecare hahahah so funny si mund ta beni ket per 20 sec per femij 9 vjevare aaaa?!

valla jo qe po tham ama ama shume fort te koka
auhaua
nashti qe ehangra une 😀


Where's The Comment Form?

 • Mathematics

  Mathematics is one of the essential emanations of the human spirit, a thing to be valued in and for itself, like art or poetry.
 • Artikujt ne RSS

  Matematika

 • Subscribe in Rojo

  Add to My AOL

  Subscribe in NewsGator Online

  Subscribe in Bloglines

  Add to The Free Dictionary

 • Ne kohe reale

 • Statistika

  • 181,797 vizitore
 • Shperndarja e vizitoreve

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

Këtë e pëlqejnë %d blogues: