Te rinjte matematiciene shqiptare

Posted on Dhjetor 17, 2007. Filed under: Matematika shqiptare | Etiketa: , , , |

imologo_300px.gif

Per te gjithe ata qe jane te interesuar ne olimpiadat matematike po ju jap nje link me faqen zyrtare te olimpiadave nderkombetare.  Ai eshte International Mathematical Olympiad

Ketu mund te shikoni dhe se si ka dale Shqiperia dhe cfare rezultatesh ka arritur ajo.

Link http://www.imo-official.org/country_info.aspx?code=ALB

Mund te shikoni se ka te rinj shqiptare qe kane arritur te marrin dhe medalje argjendi. Fatkeqesisht Shqiperia nuk disponon  nje faqe zyrtare te saj dedikuar olimpiadave. Te shpresojme se ministria do te mendoje ta plotesoje kete boshllek.

Reklama

Make a Comment

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

 • Mathematics

  Mathematics is one of the essential emanations of the human spirit, a thing to be valued in and for itself, like art or poetry.
 • Artikujt ne RSS

  Matematika

 • Subscribe in Rojo

  Add to My AOL

  Subscribe in NewsGator Online

  Subscribe in Bloglines

  Add to The Free Dictionary

 • Ne kohe reale

 • Statistika

  • 188 928 vizitore
 • Shperndarja e vizitoreve

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

Këtë e pëlqejnë %d blogues: